вшанування пам'яті загиблого солдата

17.11.14

 

Однією з наймасштабних скорботних подій ХХ століття,однією з найпекучіших ран людства ,яка болить досі  чи не в кожній родині не лише в Україні, в державах колишнього Радянського Союзу, а й у багатьох країнах світу була Друга світова війна та її складова частина - Велика Вітчизняна війна Радянського Союзу проти німецько-фашистських загарбників.

 Бої гриміли  по всій Україні, не минуло і наше  село Кононівка… В селі є братська могила  Невідомим солдатам  і от через багато років вдалося дізнатися ім’я  одного із солдатів  це Рудяк Пилип Федорович з Харківщини. Його  рідні звернулися до пошукової групи Гребінківської школи  з довідкою  виданою Кононівською сільською радою в  1945 році  про місце поховання  Рудяк П.Ф., а пошуковці  звернулися до Кононівської сільської ради. Сільський бібліотекар Натура Т.В. поспілкувалася з старожилами  с.Кононівка , які підтвердили  що була  солдатська могила  серед поля,  а потім 1947 року перепоховали  до Братської  могили.

15 листопада  з хлібом-сіллю Кононівка зустрічає  з Харківщини  племінника, онуку  та правнуків  загиблого  Рудяка П.Ф.На вшанування  памяті  загиблого солдата  були присутні голова Гребінківської  районної  ради  Зінченко Валерій  Миколайович, голова Гребінківської районної ради ветеранів, директор  гребінківської школи  та учні пошукової групи на чолі з керівником.

Голова Драбівської районної ради Дзега Володимир Дмитрович,голова районної ради ветеранів Крокосенко  Валентина Григорівна, завідуюча відділом освіти Рудик Людмила Михайлівна.

Після урочистої частини та покладання квітів до братської могили, учасники дійства поїхали до місця першого поховання солдата де поклали квіти та рідні взяли жменю землі.

Гостей пригощали солдатською кашею.

Повернутись